Trochę historii…


Firma IMPROVEX powstała w 1990 roku na fali olbrzymich zmian, którym w ówczesnych latach, podlegała rzeczywistość. Założycielami firmy są Grażyna i Zdzisław Rudowicz, związani przed rokiem 1990 z działalnością kaliskiego oddziału ogólnopolskiego zjednoczenia Predom-ORG i Centrali Maszyn Biurowych. Doświadczenie na rynku sprzętu biurowego zdobywane przez założycieli od 1973 roku, znajomość branży i otwarcie na rozwijający się rynek bardzo szybko przyczyniło się do dużego sukcesu firmy IMPROVEX.

Filozofią firmy i podstawą jej działania, od samego początku jest kompleksowa obsługa Klientów w zakresie automatyki biurowej i obróbki dokumentów. Niezmiennie, od 23 lat za cel stawiamy sobie zapewnienie Klientowi fachowego wsparcia na każdym etapie współpracy – począwszy od doradztwa przedsprzedażnego, skończywszy na serwisie pogwarancyjnym. Jesteśmy zdania, że zapewnienie fachowego i szybkiego serwisu stanowi podstawę zadowolenia Klienta ze współpracy z dostawcą, na tym koncentrujemy się niezmiennie od początku działalności.

Lata 90-te w firmie IMPROVEX to rozwijanie współpracy ze światowymi potentatami w branży – oprócz popularnego w tamtym okresie Canona – w roku 1991 zostaliśmy pierwszym w regionie autoryzowanym dealerem firmy Rank Xerox. W latach 1994-95 nawiązano współpracę z polskimi dystrybutorami Sharp, Ricoh oraz Toshiba. W tym okresie nastąpił rozwój całej branży, wprowadzono nowe technologie (pojawiły się m.in. pierwsze cyfrowe urządzenia wielofunkcyjne), zmieniło się prawo (np. obowiązek sprzedaży rejestrowanej na kasach fiskalnych). Budując renomę w oparciu o fachowy serwis, szybko zaczęliśmy oferować nowe produkty naszym Klientom.

Po roku 2000 nastąpił dalszy rozwój firmy.  Wprowadziliśmy system zarządzania jakością oparty na normie ISO9001 oraz – jako jedna z pierwszych firm branży – system zarządzania środowiskowego oparty o normę ISO14001.

Pozostaw komentarz